Την παραμονή του στην Γ Εθνική εξασφάλισε ο Πανθηραϊκός αφού σήμερα Σάββατο 24 Μαρτίου νίκησε με 2-0 τον Αιολικό.
Ο Πανθηραϊκός κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στις εξέδρες πάνω από 600 φίλοι του έστησαν ένα γλέντι στην κυριολεξία, πανηγυρίζοντας την παραμονή της ομάδας στην Γ΄Εθνική.
Τα γκολ του Πανθηραϊκού πέτυχαν στο 40ο λεπτό ο Μάνιας και ο Ντούμου στο 83ο λεπτό του αγώνα.
Ο Πανθηραϊκός στο 2ο ημίχρονο έχασε πολλές ευκαιρίες να σημειώσει και άλλα τέρματα, ενώ δυο φορές σε αντίστοιχες επιθέσεις η μπάλα βρήκε το δοκάρι της εστίας του Αιολικού.
H ομάδα της Σαντορίνης με την νίκη της αυτή ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας του 7ου Ομίλου και εξασφάλισε την παραμονή της  στηνΓ Εθνική καθώς απομένει μια ακόμα αγωνιστική  για να τελειώσει το πρωτάθλημα.

Οι Συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ: Αθανασίου, Τσόπελας, Μπιρμπίλης, Φύτρος, Κεφαλάς, Μανιάς, Ντάμζι, Σάμουελ, Ντούμος, Γκίκα, Αγοραστός

ΑΙΟΛΙΚΟΣ : Ζαχάρης, Κόπελας, Κρητικός, Κάχιας, Καπταγιαννάκης, Κριπιντίρης, Λαλάς, Διακορώνας, Μιχαλάκης, Μπουρούς, Λαμπράκης,