Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας και γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Επισκοπή, στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου(24/4) στο ΔΑΚ Γάλλου στο Ρέθυμνο.
Η αναμέτρηση χαρακτηρίστηκε από τις δυνατές μονομαχίες στο χώρο της μεσαίας γραμμής, τα αρκετά λάθη και τις ελάχιστες χαμένες ευκαιρίες.
Η μοναδική αξιοσημείωτη στιγμή του πρώτου μέρους ήταν για τους γηπεδούχους, με τον Σουμπασάκη να σουτάρει έξω από την περιοχή και τη μπάλα να φεύγει άουτ.
Η Επισκοπή ευτύχησε να προηγηθεί με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όταν έπειτα από την ίσως μοναδική αμυντική αδράνεια της ομάδας μας ο Τσιργιώτης με τακουνάκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Από το σημείο αυτό και έπειτα η Σαντορίνη προσπάθησε να ανεβάσει το ρυθμό της αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλη εστία. Στο 67’ ο Τσιργιώτης βρέθηκε σε καλή θέση μετά όμως και από παρέμβαση των αμυντικών ο Δερμιτζάκης επενέβη έγκαιρα και μπλόκαρε τη μπάλα. Στο 73’ ένα σουτ του Γιουκούδη έξω από την μεγάλη περιοχή πέρασε άουτ ενώ δυο λεπτά αργότερα μετά από κόρνερ του Μπουντόπουλου, ο Παντίδος έπιασε την κεφαλιά όμως ο Δήμιζας απομάκρυνε με τις γροθιές. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ερρίκος δοκίμασε ένα σουτ με το αριστερό έξω από την περιοχή με τη μπάλα να περνάει άουτ.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Κατόπης, με βοηθούς τους κ.κ. Μαυραντωνάκη και Φραγκιαδάκη, ενώ 4ος ήταν ο κ. Κρασαγάκης.

Συνθέσεις:

Επισκοπή(Γιάσμινκο Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Λάμτσε, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Γιαννούτσος (90′ Γιαννιώτης), Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (90′ Κουτάντος), Νάνι Λίμα, Τιάγκο, Τσιριγώτης (80’ Τσόφλιος)

Σαντορίνη(Νίκος Παντέλης): Δερμιτζάκης, Ερρίκος, Κουρέλλας, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Σιμιτσής (52’ Ντινιωτάκης), Μηνάς (60’ Γιουκούδης), Πολύζος (60’ Μαλάι), Ιβανίδης (82’ Κωστόπουλος), Μπουντόπουλος (82’ Λάμπρου), Κανούλας

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ανδριόλας, Καράμπελας, Παπατζίκος, και Πουρναράς

Την ερχόμενη αγωνιστική η ομάδα μας «υποδέχεται» την Ρόδο, την Μεγάλη Τετάρτη (28/4) στο ΔΑΚ Νάξου