Μόνο υπερηφάνια για την βασίλισσα των Κυκλάδων!

Τα λόγια και οι αναλύσεις δεν χωράνε σε τέτοιες στιγμές.

Απόψε το νησί μας γιορτάζει την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Κυκλάδων 2018 και την άνοδο της ομάδας μας στην Γ’ Εθνική κατηγορία!

Για πρώτη φορά πρωταθλητές! Για πρώτη φορά Κυπελλούχοι! Για πρώτη φορά στην Γ’ Εθνική κατηγορία! Για πρώτη φορά το νησί μας με δύο ομάδες σε Εθνική κατηγορία ποδοσφαίρου!

Συγχαρητήρια σε όλους!

Η ομάδα μας στον τελικό του φετινού πρωταθλήματος ΕΠΣΚ στέφθηκε Πρωταθλήτρια Κυκλάδων 2018 επικρατώντας με σκορ 1-2 επί του μαχητικού Α.Ο. Μυκόνου.

Παράλληλα σημείωσε ένα σημαντικό ρεκόρ την φετινή σεζόν μιας και ολοκλήρωσε την χρονιά αήττητη σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο σημειώνοντας μόλις δύο ισοπαλίες.

Στην πρώτη ουσιαστική επίσκεψη της ομάδας μας ήρθε από μια γλυκιά σέντρα του Αποστολίδη με τον Ερρίκο να γυρίζει με το κεφάλι και να βρίσκει τον Μαυρομάτη ο οποίος βρέθηκε σε θέση βολής και δεν αστόχησε κάνοντας το 0-1 στο 15ο λεπτό της συνάντησης.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου με την ομάδα μας στο δεύτερο μισό να τελειώνει τον τελικό με το γκολ του Αποστολίδη στο 46ο λεπτό. Ήταν ο Μαυρομάτης αυτή τη φορά που σέντραρε γλυκά από δεξιά για να σκοράρει μέσα από την περιοχή με δυνατό σουτ ο επερχόμενος Αποστολίδης.

Tο μόνο που κατάρφερε ο Α.Ο. Μυκόνου ήταν να μειώσει με το γκολ του Μπάμπακαρ στο 95ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 1-2.