Ισόπαλο με τελικό σκορ 3-3 ολοκληρώθηκε το σημερινό φιλικό ανάμεσα στον Α.Σ Σαντορίνης 2020 και τον Π.Ο Ατσαλένιου, το οποίο ήταν και το πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι για την ομάδα μας.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 5’ με έμμεση εκτέλεση φάουλ του Ολιβέιρα. Η ομάδα μας ωστόσο κατάφερε πολύ γρήγορα να φέρει τούμπα το ματς. Στο 15’ ο Κέρι με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-1, ενώ ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στην Σαντορίνη. Στο 22’ ο Καΐμακαμούδης επίσης με πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσς, όμως η απάντηση της ομάδας μας ήταν ξανά άμεση αφού στο 26’ ο Σιμιτσής διαμόρφωσε το 3-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι με νέο πέναλτι του Καϊμακαμούδη στο 52’ έγραψε το τελικό 3-3.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Βάιλας, με βοηθούς τους κ.κ. Νάκκα και Μαλολλάρι.
Ο προπονητής της ομάδας μας κ. Νίκος Παντέλης επέλεξε στην αρχική σύνθεση τους: Ντούνη, Ερρίκο, Μπιρμπίλη, Μάγκα, Κουρέλλα, Καρπαθάκη, Πολύζο, Σιμιτσή, Ζήση, Κέρι και Ζγκούρη. Αγωνίστηκαν επίσης οι Φαρμάκης, Ευαγγελιδάκης, Ιβανίδης, Μηλιώτης, Λογοθέτης, Βαμβακούσης, Ντρούγκας, Χοτζάι.
Για την ομάδα του ΠΟΑ, ο κ. Αναστασιάδης επέλεξε τους: Αμπατζή, Σαβουϊδάκη, Μαζουέρο, Ρουμπάκης, Σένκα, Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Ολιβέιρα, Μεϊρέλες, Πατινιώτης, Αννιτσάκης
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γιαλυτάκης, Τσιρούδης, Χατζηανδρέου, Μπένγκα, Βοριάς, Χωματάς, Λίλος, Κοντός και Νικόλι.
Μπορεί να είναι εικόνα ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα που στέκονται, άτομα που κάνουν σπορ και γρασίδι