Η εικόνα ίσως περιέχει: υπαίθριες δραστηριότητεςΓια το παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ο Πανθηραϊκός δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Αιολικό στη Μυτιλήνη. Προκειμένου να διεξαχθεί ο συγκεκριμένος αγώνας η ομάδα μας εξάντλησε όλα τα περιθώρια, καθώς λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικράτησαν, η αποστολή του Πανθηραϊκού αναχώρησε από την Πέμπτη 28/03 και επέστρεψε στη βάση της σήμερα Δευτέρα 01/04.

Η ομάδα μας παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες αφού λόγω τιμωρίας δεν αγωνίστηκαν οι Μάνιας και Κονσταντίνοφ, ενώ λόγω τραυματισμού δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν και οι Λούκα, Μπιρμπίλη, Ντούμος, Χούσα. Στα θετικά της ημέρας η πρώτη συμμετοχή του Μηνά Βλαβιανού αλλά και του νεαρού Δημήτρη Τσοβάρα.

Η ομάδα του Αιολικού πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 43ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βουτσιώτη. Ο Πανθηραϊκός προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση και στο 75’ ο Χουζούρης μπήκε στην μεγάλη περιοχή, ανατράπηκε από τον αμυντικό όμως ο διαιτητής της συνάντησης δεν υπέδειξε το σημείο του πέναλτι. Λίγα λεπτά αργότερα όμως και μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσίγκρου, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 83’ όμως έγινε η φάση που έκρινε το ματς με τον Αιολικό να σκοράρει κε τον Κατσίκη, σε μια φάση που συζητήθηκε έντονα αφού μέσα στην περιοχή της ομάδας μας βρισκόταν και δεύτερη μπάλα την ώρα που εξελισόταν η φάση του γκολ. Το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος και έτσι η ομάδα μας επέστρεψε από τη Μυτιλήνη χωρίς κάποιο βαθμό στις αποσκευές της.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Μπακογιάννης, με βοηθούς τους κ.κ Ζήρδα και Κολλιάκο.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Απ. Στύλος): Κουμπάς, Μπουζούρας, Βουτσιώτης (70′ Λαλάς), Τάχιας, Βαλιός, Κατσίκης, Τσουβαλτσίδης, Τσομπανέλλης, Ποτουρίδης (93′ Καλόμπο), Διαμαντίδης (86′ Καπταγιάννης), Τζόρνταν (66′ Λαμπράκης)

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Γ. Σιλεβίστας): Ζωντός, Χουζούρης Τσίγκρος(85´ Βλαβιανός), Πέκα(46´Αγοραστός), Λαμπρόπουλος, Κεσίδης, Μπουρούς, Παληγεώργος, Γαϊδαρτζής, Κόντη, Πολυκρέτης(89’ Τσοβάρας).

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Διαμαντής, Λούκα, Μπιρμπίλη.