Μεγάλη νίκη πανηγύρισε ο Πανθηραϊκός, ο οποίος επικράτησε της Καλλιθέας με 0-1 στο Απόστολος Νικολαΐδης, με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’Εθνικής!

Η Καλλιθέα έκανε τη πρώτη καλή φάση του αγώνα με γυριστό σουτ του Μαρουκάκη στο 12′, το οποίο πέρασε δίπλα από την εστία του Ζώντου.

Ο Πανθηραϊκός απάντησε στο 51′ με σουτ του Παληγεωργίου, αλλά ο Λαδάς απέκρουσε εντυπωσιακά.

Στο 75ο λεπτό, η Καλλιθέα άγγιξε το 1-0, αλλά ο Μακρυγιάννης σημάδεψε το δοκάρι.

Η ομάδα της Σαντορίνης κατάφερε τελικά να κλέψει το παιχνίδι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με ωραία ατομική ενέργεια του Βαλβανόπουλου, δίνοντας μία μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Από την άλλη πλευρά, η Καλλιθέα έμεινε για τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη, πέφτοντας από τη κορυφή, βρισκόμενη έτσι στη δεύτερη θέση μαζί με τον Άγιο Ιερόθεο στους 20 βαθμούς, 3 βαθμούς πίσω από τη πρώτη Θύελλα Καμαρίου.

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης)Λαδάς, Βιδάλης, Παπαγγελής, Καλύβας, Κρητικός, Βελέτης (27′ λ.τρ. Καλημέρης), Μουρελάτος (74′ Ντρούγκας), Κώστας (60′ Μπέλλης), Μαρουκάκης, Στούπης, Μακρυγιάννης (84′ Βασιλειάδης)

Πανθηραϊκός (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Ζώντος, Χούσα, Φουάσης, Μπιρμπίλη, Λούκας, Παληγεώργος, Παπασάββας, Κόντι (73′ Αντωνιάδης), Ντούνιας(66′ Κορακιανίτης), Περιάλης (88′ Νομικός), Κορέτα (60′ Βαλαβανόπουλος).