Με το βαθμό της ισοπαλίας στις αποσκευές της επιστρέφει η ομάδα μας από την Αθήνα, όπου στον αγώνα που έγινε σήμερα το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας Γρ. Λαμπράκης, αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην ομάδα της Καλλιθέας.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας περιορίστηκε σε πιο παθητικό ρόλο και δεν κατάφερε να δημιουργήσει σημαντικές ευκαιρίες για γκολ. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 34′ όταν ο Μουσταφίδης με διπλή προσπάθεια μετά από επέμβαση του Δερμιτζάκη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το 1-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό, η ομάδα μας πήρε τα ηνία του αγώνα, αύξησε τα ποσοστά της στην κατοχή της μπάλας και προσπάθησε να βρει το γκολ ώστε να μπει ξανά στο παιχνίδι. Η πίεση αυτή καρποφόρησε τελικά στις καθυστερήσεις του αγώνα. Έπειτα από σέντρα του Μαλάι, ο Παπαζαχαρίας με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Παντίδο, ο οποίος από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας παράλληλα και το πρώτο γκολ της ομάδας μας στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ντάουλας, με βοηθούς τους κ.κ. Oικονόμου και Παγουρά, ενώ 4ος διαιτητής ήταν ο κ. Ψυχούλας.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιώργος Κούτσης): Κουρεπίνης, Καντέ, Καββαδίας (53′ Φέκκας) (78′ Αλμπέρτο), Κρητικός, Μουσταφίδης, Καλύβας, Παπαγγελής, Χοτζάλι (34′ Καραγιάννης), Στούπης, Μαρουκάκης (78′ Σάμιος), Σταύρου

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ (Νίκος Παντελης): Δερμιτζάκης, Μπιρμπίλη, Κουρέλλας, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Ιβανίδης (46′ Μαλάι), Πολύζος (65΄Λάμπρου), Σιμιτσής, Μηνάς (46′ Σκαθαρούδης), Ντινιωτάκης (65΄ Γιουκούδης), Κανούλας (80′ Περογαμβράκης).

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ντούνης, Καράμπελας, Παπατζίκος, Πουρναράς.

Αύριο θα διεξαχθεί στην Αθήνα πρωινή προπόνηση και το απόγευμα η αποστολή θα επιστρέψει αεροπορικώς στη Σαντορίνη, ώστε να ξεκινήσει η προετοιμασία για την 3η αγωνιστική με αντίπαλο το Αιγάλεω.