Την ήττα με σκορ 0-3 από τον Ηρακλή γνώρισαν οι Άνδρες μας στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα μας στάθηκε επάξια στον αγωνιστικό χώρο του Δ.Α.Κ. Νάξου και κοίταξε στα ίσια τον ιστορικό της αντίπαλο, χάνοντας μάλιστα και σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει στην αναμέτρηση.

Το σκορ του ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα με την ομάδα μας να χάνει σημαντικές ευκαιρίες με τους Μαντούση και Ερρίκο για να ανοίξει το σκορ και απαντώντας σε αυτές των φιλοξενούμενων που απείλησαν κυρίως με τις προσπάθειες του Κλέιτον.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε  την ομάδα μας πίσω στο σκορ όταν ο Κλέιτον στο 58′ σέντραρε μέσα από την περιοχή με τον Ζιαμπάρη να μην κάνει λάθος στην κεφαλιά του με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Ανδριόλα.

Η ομάδα μας αντέδρασε αμέσως και προσπάθησε για την ισοφάριση με τον Βοσνιάδη να λέει όχι σε σουτ του Ερρίκου από πλεονεκτική θέση στο 60′ ενώ τύχη δεν είχε ούτε ο σουτ του Φίλων στο 81ο λεπτό που κατέληξε άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δις στις καθυστερήσεις με τους Παναγιωτούδη στο 92ο λεπτό και Κλέιτον στο αμέσως επόμενο λεπτό για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα.

Το Δ.Σ. της ομάδας μας εκφράζει τις ευχαριστίες του σε όσους βοήθησαν στην διεξαγωγή του παιχνιδιού στο Δ.Α.Κ. Νάξου καθώς και στους φίλους της ομάδας μας οι οποίοι ταξίδεψαν στο γειτονικό νησί για να στηρίξουν την ομάδα μας.

Το ταξίδι μας συνεχίζεται σε Κύπελλο Ελλάδας και Γ’ Εθνική και καλούμε όλο τον φίλαθλο κόσμο να χειροκροτήσει τις προσπάθειες των παιχτών μας στο επόμενο εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ 0-3

Σκόρερς:

58′ Ζιαμπάρης (κεφαλιά) 0-1
92′ Παναγιωτούδης (σουτ) 0-2
93′ Κλέιτον (σουτ) 0-3

Συνθέσεις:

Θύελλα Κμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Σπανός, Γελαδάρης, Μαντούσης (73′ Φύτρος Σ.), Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Σιμιτσής, Ζανελάρης, Φύτρος Μ (69′ Δαβιλάς), Μαυρομάτης
Αναπληρωματικοί: Καψάλης, Γατσέλος, Αργυρός, Τσουκαλάς, Λυγνός

Ηρακλής (Βοσνιάδης): Βοσνιάδης, Κανακούδης (29′ λ.τρ. Γεωργίου), Κουτρουμάνος (57′ Κουκόλης), Γιαννίτσης, Ζιαμπάρης, Μουμίν, Μενδρινός, Πασάς, Χασομέρης, Κλέιτον, Ρόβας (85′ Παναγιωτούδης).
Στον πάγκο είναι οι: Αμπάρης, Μακρής, Στόιος, Στάμου