Με MVP τον γκολκίπερ Σιγάλα ο Πανθηραϊκός είχε την ουσία, παίρνοντας ένα μεγάλο διπλό με 0-1 στο γήπεδο της Παροικιάς κόντρα στον ΑΟ Πάρου στο παιχνίδι που έγινε το βράδυ του Σαββάτου (19/10) για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Ανταπόκριση: Δημήτρης Τσερεντζούλιας

Οι Σαντορινιοί μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 12ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε σε ανατροπή από τον Βλάκα ο Ζεκεράι και εκτέλεσε εύστοχα ο Κρεμμύδας.

Από το 20ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και πίεσαν για την ισοφάριση , αλλά βρήκαν απέναντι τους τον Σιγάλα που κυριολεκτικά είχε κατεβάσει τα ρολά μπροστά στην εστία του.

Στο 22′ ο Μπίμπα, στο 35′ ο Μαραγκουδάκης και στο 45΄ο Κεβάνι είδαν τον Σαντορινιό γκολκίπερ να αποκρούει εντυπωσιακά τις προσπάθειες τους κρατώντας το ”0” στην εστία του και στέλνοντας την ομάδα του με το προβάδισμα στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος.

Με την έναρξη του 2ου μέρους είχαμε συσκότιση, καθώς έσβησαν για λίγα λεπτά οι προβολείς του γηπέδου, με την ατμόσφαιρα να γίνεται ρομαντική.

DKOTADI GHPEDO PAROS

Η διακοπή ίσως επηρέασε σε έναν βαθμό τον ρυθμό του παιχνιδιού, όμως στην επανάληψη πραγματοποιήθηκε ένα ανοιχτό παιχνίδι, με πάθος και καλό ρυθμό, χωρίς όμως να καταγραφεί κάποια σπουδαία φάση.

Ο ΑΟ Πάρου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στο 85′ ο Μαραγκουδάκης και στο 97΄ο Κεβάνι.

Με αυτή τη νίκη ο Πανθηραϊκός έκανε το 2 στα 2, ενώ ο ΑΟ Πάρου στα τρία παιχνίδια έχει δώσει μετρά μία ισοπαλία και 2 ήττες.

Διαιτητική τριάδα: Ζαράνης, Βακόνδιος, Δεγαΐτας

ΑΟ Πάρου (Σμυρνής): Αναστασίου, Μαραγκουδάκης, Βλάκα, Μπέτσα, Βοσινάκης, Τριανταφυλλίδης (76′ Μπέκια), Αλιφιέρης, Ζέλ, Γκέκα (87′ Τσόκας), Μπίμπα, Κεβάνι

Αναπληρωματικοί: Παντελάιος, Μελανίτης, Πετρόπουλος, Χάλκο, Καρόσι

Πανθηραϊκός (Κρεμμύδας): Σιγάλας, Μπρέγκου (76′ Μουχάντρι), Κράσι, Τσάνο, Καρράς (76′ Κουλουριώτης), Βλαβιανός (91′ Βασιλούλης), Κρεμμύδας, Καβαλλάρης, Μέμα (67′ Κράσι ), Χαϊνταράι (67′ Καρτίμπελης), Ζεκιράι

Αναπληρωματικοί: Καραμολέγκος, Μουρτζικνέλι