Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ´ Εθνικής η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στον Φωστήρα, στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής (20/10) στο Δημοτικό Γήπεδο Πανθηραϊκού.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκε στο σκορ στο 14ο λεπτό. Μετά από κόρνερ του Φουάση ο Παπασάββας με δυνατή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Πανθηραϊκός συνέχισε να πιέζει και να ελέγχει το ματς όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του σε κάποιο ακόμη γκολ. Έτσι, στο 40’ και έπειτα από διαδοχικά λάθη της ομάδας μας ο Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ και υπαίθριες δραστηριότητεςΦωστήρας στην πρώτη του αξιόλογη στιγμή στο ματς έφερε το παιχνίδι στα ίσα με διαγώνιο σουτ του Ηλιάδη. Λίγο αργότερα ο ίδιος παίκτης σούταρε από μακρυά με τον Ζωντό να απομακρύνει. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Πανθηραϊκός έφτασε μια ανάσα από το δεύτερο γκολ, όταν ο Παπασάββας βρήκε το Μαναριώτη, ο οποίος γύρισε μέσα στη μεγάλη περιοχή όμως το δυνατό σουτ που επιχείρησε απομακρύνθηκε εντυπωσιακά από τον Χατζηεμμανούηλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε ένα πολύ κακό παιχνίδι χωρίς καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες. Λίγο πριν το 90’ η ομάδα μας είχε μια καλή στιγμή με την κεφαλιά του Κορέτα που πέρασε άουτ, ενώ ο Φωστήρας απείλησε στις καθυστερήσεις με τον Ζωντό να απομακρύνει σωτήρια την προσπάθεια του Ηλιάδη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Βεργέτης Χ., με βοηθούς τους κ.κ Βεργέτη Δ. και Κύριο Δ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Πανθηραϊκός (Γιάννης Σιλεβίστας): Ζωντός, Χούσα, Φουάσης, Μπιρμπίλη, Παληγεώργος, Λούκα (53′ Περιάλης), Παπασάββας (90’+ Νομικός), Λαμπρόπουλος, Μαναριώτης (74′ Γκίκας), Κορέτα, Ντούνιας (64′ Κορακιανίτης)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ντούνης, Σεΐτι και Τέρν

Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης): Χατζηεμμανουήλ, Αλεξίου, Καλιμούκο, Αργκιλέσι (78′ Κουτσούμπας), Μπιμπισίδης, Πανάκης, Ηλιάδης, Πίσας [(64′ Μπιταξής 85′ Κόλλιας)], Πετριτάι (60′ Παληγεώργος), Μαρίνου, Μπερνιδάκης