Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Κ18 της Ε.Π.Σ Κυκλάδων η ομάδα του Πανθηραϊκού, η οποία έπειτα από ένα πολύ δυνατό αγώνα με αρκετές καλές ευκαιρίες εκατέρωθεν,επικράτησε του Α.Ο Πάρου με 2-1.

Η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί στο 36ο λεπτό, όταν ο Δρόσος έγινε κάτοχος της μπάλας από την αριστερή πλευρά και με ωραίο διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χανιώτη. Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Πάπα έπιασε μια γυριστή κεφαλιά και έφερε το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες συνέχισαν να ψάχνουν το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα, δημιουργώντας κάποιες καλές στιγμές μπροστά από τις δυο εστίες. Τελικά, ο Πανθηραϊκός έφτασε στο πολυπόθητο γκολ στο 82′, όταν ο Ρινάκης μετά από όμορφη ενέργεια βρήκε με έξοχη κάθετη πάσα τον Χατζηλαζαρίδη, και αυτός από θέση βολής πλάσαρε ψύχραιμα, διαμορφώνοντας το 2-1. Στα λεπτά που απέμειναν μέχρι το φινάλε του αγώνα το σκορ δεν άλλαξε, και έτσι η ομάδα μας έκλεισε με νικηφόρο αποτέλεσμα τη φετινή σεζόν.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης, με βοηθούς τον κ. Νάκκα και την κ. Μελανίτη.

Συνθέσεις:

Πανθηραϊκός Α.Ο (Β. Τσοβάρας): Βράπι, Κοιλιακούδης Α. , Δαμίγος (88′ Προβατόπουλος), Σούμας, Κοιλιακούδης Φ., Δρόσος (80′ Γκόγκα), Χατζηλαζαρίδης, Φουστέρης Π. (60΄Μιχαλιός), Ρινάκης, Τσοβάρας, Κόκκαλης.

Αναπληρωματικοί: Φουστέρης Μ., Γκέκας, Μαυρίκης.

Α.Ο Πάρου: (Δ. Τριανταφυλλάκος): Χανιώτης, Πάπα, Βλακάς, Τσαντάνης, Μπέτσα, Τσούκε, Xyska, Γκιόκα, Σαρρής Κ., Σαρρής Κ., Γκέτσι

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Zevrati, Σαρρής Ι, Νταουτλάρι, Γεωργιάδης, Λουκής, Σαρρής Α.