Την χαρά να πανηγυρίσουν την κατάκτηση του δεύτερου συνεχόμενου τίτλου τους είχαν οι Λύκοι επικρατώντας στο Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ του Πήγασου στον τελικό του «Basketaki Santorini League».
Ο Δεββές (mvp του τελικού) και οι υπόλοιποι παίκτες των Λύκων έδειξαν τα… δόντια τους και τις άγριες διαθέσεις τους στο παρκέ, καταφέρνοντας να «λυγίσουν» τον μαχητικό Πήγασο και να πανηγυρίσουν με σκορ 67-54 την δεύτερη συνεχόμενη κατάκτηση του τίτλου.
Στον μικρό τελικό που πραγματοποιήθηκε νωρίτερα, οι Bombayers επικράτησαν άνετα με 67-39 των Ka Min Soon και κατέκτησαν την τρίτη θέση, ενώ στο διαγωνισμό τριπόντων νικητής αναδείχθηκε ο Γιάννης Μογκολιάς.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες στο φετινό πρωτάθλημα και υποσχόμαστε πως το επόμενο τοπικό πρωτάθλημα μπάσκετ του Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ θα είναι ακόμα καλύτερο.
Στο μεταξύ, όσοι δεν καταφέρατε να παρακολουθήσετε ή θέλετε να δείτε ξανά τους τελικούς του «Basketaki Santorini League» μπορείτε να το πραγματοποιήσετε μέσω του παρακάτω συνδέσμου.