Στο εξ´ αναβολής παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ο Πανθηραϊκός πήρε τη νίκη κόντρα στον ιστορικό Α.Ο Χαλκίς με 4-0.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με σουτ του Τόμι Κονσταντίνοφ, έπειτα από πάσα του Γαϊδαρτζή. Στο 60’ ο Κονσταντίνοφ βρήκε τον Γαϊδαρτζή ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0, ενώ στο 69’ ο Κονσταντίνοφ με κεφαλιά έγραψε το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Κόντη με μακρινό σουτ στο 73ο λεπτό.

Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού ήταν η πρώτη συμμετοχή του 15χρονου Άγγελου Κρεμμύδα, ο οποίος πήρε σήμερα το βάπτισμα του πυρός, όπως είχε γίνει και με τον Δημήτρη Τσοβάρα στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Αιολικό.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αλατσάκης, με βοηθούς τους κ.κ Κορώνα και Καρακελέ.