Σε ένα χορταστικό παιχνίδι όπου σημειώθηκαν επτά συνολικά τέρματα, η ομάδα μας κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 4-3 απέναντι στον Ακράτητο, για τη 10η αγωνιστική του 5ου ομίλου.

Η νίκη αυτή σε συνδυασμό με την ήττα της Καλλιθέας από τον Πανθηραϊκό (0-1) φέρνει τη Θύελλα μόνη πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα με 23 βαθμούς!

Στα της αναμέτρησης, το παιχνίδι τα είχε όλα… Πέναλτι, αποβολές και πολλά γκολ!

Πριν καν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό και πιο συγκεκριμένα στο 20ο δευτερόλεπτο, ο Αρκούδας ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Πετσίτη και ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι.

Ο Κοντούλης εκτελεί εύστοχα για το 0-1. Το σύνολο του Βαγγέλη Χαντέ αντέδρασε γρήγορα και στο 7′ έπειτα από πολύ ωραία μπαλιά του Φύτρου με αποδέκτη τον Ηλιόπουλο, ο δεύτερος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στο 24′ ο Τσουκαλάς θα προσπαθήσει να τριπλάρει τον Πετσίτη, που όμως θα του κλέψει τη μπάλα και θα βάλει και πάλι μπροστά τους φιλοξενούμενους (1-2).

Στο 35′ η Θύελλα κερδίζει πέναλτι ύστερα από ανατροπή του Νομικού πάνω στον Καραλή. Ο ίδιος παίκτης θα εκτελέσει εύστοχα για να φέρει και πάλι το παιχνίδια στα ίσια (2-2).

Στο 42′ ο Κόρμαλης εκτελεί φάουλ, ο Νομικός παίρνει την κεφαλιά και δίνει εκ νέου προβάδισμα στον Ακράτητο! (2-3)

Όμως, λίγο πριν τη λήξη του α’ μέρους η Θύελλα δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και ύστερα από κόρνερ του Φύτρου ο Σπανός με το κεφάλι θα νικήσει το Μουζάκη για να ισοφαρίσει σε 3-3 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 56‘ο Παπαζαχαρίας με κοντινό πλασέ έπειτα από κόρνερ σημειώνει και 4ο τέρμα για την ομάδα μας γράφοντας το 4-3.

Στο 73′ ο Αργυρίου είχε δοκάρι ενώ στο 90′ ο Νομικός αποβλήθηκε για μαρκάρισμα.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ:

1′ Γκολ: Ο Αρκούδας ανατρέπει τον Πετσίτη, ο διαιτητής καταλογίζει στην εσχάτη των ποινών. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κοντούλης ο οποίος ήταν εύστοχος για το 0-1.

4′ Μακρινό σουτ από το Φιλιμέγκα, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Τσουκαλά!

7′ ΓΚΟΛ!  Πολύ ωραία σκαφτή μπαλιά του Φύτρου για τον Ηλιόπουλο, εκείνος με το δεξί θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα! 1-1!

11′ Η ομάδα μας διαμαρτύρεται για χέρι του Μαούνη μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής δείχνει “παίζεται”.

12′ Ο Γελαδάρης που αισθάνηκε ενοχλήσεις στο ζέσταμα, παραχωρεί τη θέση του στον Ερρίκο

19′ Ο Οντιαμπό παίζει το ένα-δύο με τον Πετσίτη, επιχειρεί σέντρα-σουτ που θα περάσει παράλληλα από την εστία του Τσουκαλά

23′ Ο Ερρίκος βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ, θα σουτάρει όμως ο Μουζάκης μπλοκάρει

24′ Γκολ: Ο Πετσίτης εκμεταλλεύεται το λάθος του Τσουκαλά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του για το 1-2

29′ Πάσα του Οντιαμπό στον Κοντούλη, εκείνος εξαπολύει κεραυνό και ο Τσουκαλάς θα εκτιναχθεί για να διώξει σε κόρνερ

35′ ΓΚΟΛ! Ο Νομικός θα κάνει φάουλ στον Καραλή εντός περιοχής, ο διαιτητής καταλογίζει την εσχάτη των ποινών. Ο ίδιος παίκτης θα εκτελέσει εύστοχα για το 2-2

42′ Γκολ: Φάουλ του Κόρμαλη, κεφαλιά Νομικού και 2-3

43′ Ο Ηλιόπουλος θα βγει απέναντι από τον Μουζάκη, ο πορτιέρο του Ακράτητου θα διώξει σε κόρνερ!

44′ ΓΚΟΛ! Το κόρνερ εκτελεί ο Φύτρος, και ο Σπανός με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 3-3!

47′ Ο Αργυρίου παίρνει τη θέση του Αρκούδα

49′ Σουτ Κοντούλη, άουτ

50′ Κάθετη του Αργυρίου στον Ερρίκο, εκείνος μέσα από την περιοχή θα σουτάρει πάνω στα σώματα και στην επαναφορά το σουτ του θα περάσει άουτ

55′ Κλέψιμο Ηλιόπουλου που θα μπει περιοχή, αλλά θα κοπεί πριν φτάσει απέναντι στον Μουζάκη

56′ ΓΚΟΛ! Σέντρα μέσα στην περιοχή του Ακράτητου, εκεί βρίσκεται ο προωθημένος Παπαζαχαρίας που θα γίνει αποδέκτης της μπάλας μετά το διώξιμο του Μαούνη και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-3!

62′ Κόρνερ Φύτρου, κεφαλιά Καραλή, λίγο δίπλα από την εστία η μπάλα

70′ Στη θέση του Φιλιμέγκα ο Κουτρούλης

73′ Πάσα του Ερρίκου για τον Αργυρίου, το σουτ του δεύτερου θα χτυπήσει το οριζόντιο δοκάρι!

73′ Ηλιόπουλος για το Μπουσάι, σέντρα στα δεξιά τον Καραλή που θα σουτάρει αλλά ο Μουζάκης μαζεύει

76′ Ο Ηλιόπουλος θα μπει περιοχή, το σουτ του θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Ακράτητου

77′ Στη θέση του αρχηγού Λιγνού, ο Παπαγγελής. Το περιβραχιόνιο θα πάει στο Φύτρο

80′ Σταυρόπουλος μέσα, Διονέλλης έξω

81′ Γεωργιάδης στη θέση του Μπουσάι και Σασχανίδης στη θέση του Βλάχου

88 Εκτέλεση φάουλ από τον Πετσίτη, βγήκε ο Τσουκαλάς και απεσώβησε τον κίνδυνο

90′ Ο Νομικός με 2η κίτρινη αποβάλλεται για μαρκάρισμα

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Τσουκαλάς, Γελαδάρης (12′ λ.τρ. Ερρίκος), Σπανός, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας (47′ Αργυρίου), Λιγνός (77′ Παπαγγελής), Φύτρος, Σιμιτσής, Ηλιόπουλος, Καραλής, Μπουσάι (81′ Γεωργιάδης)

Ακράτητος: Μουζάκης, Νομικός, Διονέλλης (80′ Σταυρόπουλος), Βλάχος (81′ Σαχσανίδης), Μαούνης, Κοντούλης, Οντιαμπό, Φιλιμέγκας (70′ Κουτρούλης), Πετσίτης, Τσεπελέ, Κόρμαλης