Την πρώτη της εντός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα μας με σκορ 2-0 από το Μοσχάτο, για την 11η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Πολύ νωρίς, μόλις στο 9’ ο Ευθυμιάδης έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα το παιχνίδι σημαδεύτηκε από το σοβαρό τραυματισμό του Γεωργιάδη στο γόνατο, ο οποίος αποχώρησε υποβασταζόμενος από τον αγωνιστικό χώρο.

Στο 33ο λεπτό η ομάδα μας ζήτησε χέρι του Μπέρτσου εντός περιοχής όμως ο διαιτητής Μαχαίρας έδειξε «παίζεται» και στο 40’ οι ποδοσφαιριστές μας διαμαρτυρήθηκαν έντονα για χέρι του Φιαμέγκου, μια φάση που ξεσήκωσε όλο τον κόσμο που βρισκόταν στο γήπεδο.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Βαγγέλη Χαντέ προσπάθησαν να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για να ισοφαρίσουν και έφτασαν κοντά στο γκολ όταν στο  51ο λεπτό ο Σιμιτσής σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιώρα.

Οι προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της Θύελλας δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ και έτσι στο 73’ ο Πασαλίδης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-2.

Η ομάδα μας παρά το γεγονός πώς στη συνέχεια είχε την κατοχή, δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα με το 2-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ:

9’ Γκολ: Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με τον Ευθυμιάδη να νικάει τον Ανδριόλα για το 1-0.

13’ Ο Γεωργιάδης τραυματίζεται στο γόνατο και το γήπεδο «παγώνει». Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή και τη θέση του θα πάρει ο Μπουσάι. Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για σοβαρή ζημιά.

19’ Κίτρινη στον Ερρίκο για μαρκάρισμα.

22’ Σέντρα-σουτ του Φύτρου, έδιωξε o Γιώρας

23’ Κίτρινη στον Αργυρίου

26’ Κόρνερ του Πασαλίδη, κεφαλιά του Μπέρτσου, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

27’ Ο Σπανός με το κεφάλι θα διώξει πάνω στη γραμμή την προσπάθεια του Κατίδη

33’ Η Θύελλα ζητάει χέρι του Μπέρτσου μέσα στην περιοχή έπειτα από προσπάθεια του Καραλή, δεν θα σφυρίξει ο διαιτητής

40’ Ο Φιαμέγκος θα βρει τη μπάλα με το χέρι, όμως ο διαιτητής Μαχαίρας που ήταν δίπλα στη φάση δεν θα καταλογίσει πέναλτι! Έντονες διαμαρτυρίες από τη Θύελλα!

43’ Σουτ του Καραλή, ψηλά η μπάλα

44’ Ο Αργυρίου από αριστερά θα κάνει κούρσα, θα μπει περιοχή αλλά θα αποκοπεί από τους αμυντικούς

51’ Ο Σιμιτσής εξαπολύει κεραυνό που σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

55’ Κορνελάτος στη θέση του Ψυχογιού

57’ Ζέλο στη θέση του Φύτρου

58’ Καραλής για Ηλιόπουλο, σουτ του δεύτερου, λίγο άουτ

60’ Σουτ του Πασαλίδη, διώχνει ο Ανδριόλας

62’ Σέντρα του Ερρίκου, ο Καραλής θα σουτάρει, αποσοβούν τον κίνδυνο οι αμυντικοί

69’ Ο Πασαλίδης πασάρει στο Νιζάμη, με τα πόδια έδιωξε ο Ανδριόλας

72’ Σέντρα-σουτ του Καραλή, μαζεύει ο Γιώρας

73’ Γκολ: Ο Νιζάμης θα γίνει αποδέκτης της μπάλας από ωραία μπαλιά του Κορνελάτου, θα δώσει δίπλα στον Πασαλίδη ο οποίος θα νικήσει τον Ανδριόλα, που αρχικά βρήκε τη μπάλα όμως εν τέλει κατέληξε στα δίχτυα του

75’ Μαυρομάτης στη θέση του Σιμιτσή

75’ Δυνατό σουτ του Κορνελάτου στο παραθυράκι του Ανδριόλα, εκτινάχθηκε ο πορτιέρο της Θύελλας κα έδιωξε σε κόρνερ!

79’ Ζελέκου στη θέση του Νιζάμη

83’ Κίτρινη στον Κορνελάτο

90’ Ο Παπαζαχαρίας θα βρεθεί εντός της αντίπαλης περιοχής, θα πιάσει κεφαλιά εξ’ επαφής και ο Γιώρας θα διώξει!

91’ Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη

93’ Μαυρομάτης θα δώσει πίσω για το Ζέλο που βρίσκεται στο ύψος της μεγάλης περιοχής, το σουτ θα περάσει ψηλά άουτ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Ερρίκος, Γεωργιάδης (13′ λ.τρ. Μπουσάι), Παπαζαχαρίας, Σπανός, Μαλάι, Φύτρος (57′ Ζέλο), Σιμιτσής (75′ Μαυρομάτης), Αργυρίου, Καραλής, Ηλιόπουλος

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Γιώρας, Σταύρου, Μανιδάκης, Φιαμέγκος, Μπέρτσος, Βινίσιους, Ψυχογιός (55′ λ.τρ. Κορνελάτος), Κατίδης, Ευθυμιάδης (88′ Κοσοβός), Πασαλίδης (91′ Ντούμπερετ), Νιζάμης (79′ Ζελέκου)