Την νίκη – πρόκριση επί του Α.Ο. Χαλκίδας πανυγηρίζει το Ανδρικό μας τμήμα το οποίο επικράτησε με σκορ 4-0.

Το παιχνίδι διεξήχθει στο Δ.Γ. Καμαρίου την Τετάρτη 11/4/18 με την ομάδα μας να επιβάλει τον ρυθμό της επί των φιλοξενούμενων από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και να ανοίγει το σκορ στο 13ο λεπτό με σουτ του Αρβανίτη μέσα από την περιοχή.

Στο 35′ ο Μαυρομάτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας για να κλείσει το ημίχρονο με αυτό το σκορ.

Στην επανάληψη ο Αποστολίδης μετά από λάθος εκτίμηση του πορτιέρο της Χαλκίδας σε διώξιμο που επιχείρησε έκανε εύκολα το 3-0 με πλασέ για να κλείσει το σκορ και πάλι ο Μαυρομάτης στο 68ο λεπτό της συνάντησης.

Να σημειωθεί πως η ομάδα των φιλοξενούμενων αγωνίστηκε τη φετινή σεζόν στην Γ’ Εθνική και τερμάτισε ισόβαθμη με την ομάδα του Α.Ο. Πανθηραϊκού στην δεύτερη θέση του 7ου ομίλου.

Το Δ.Σ. της ομάδας μας ευχαριστεί όλο τον φίλαθλο κόσμο που γέμισε και σήμερα το γήπεδο μας και εκφράζει τα συγχαρητήρια του στους παίχτες της ομάδας μας και το προπονητικό τιμ για την ιστορική αυτή πρόκριση στη 2η φάση του θεσμού.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ – Α.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4-0

Σκόρερς:

13′ Αρβανίτης 1-0 (σουτ)
35′ Μαυρομάτης 2-0 (σουτ)
52′ Αποστολίδης 3-0 (σουτ)
68′ Μαυρομάτης 4-0 (σουτ)

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Κώστας Μιχάλης): Τσουκαλάς, Λυγνός (71′ Νομικός), Δημητρακόπουλος (62′ Λύκος), Μαντούσης (62 Δαβιλας), Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Γιαννής, Μαυρομάτης (70′ Παγια), Αποστολίδης, Αρβανίτης
Αναπληρωματικοί: Βλαβιανός, Ανδριόλας, Chimaenerem

Α.Ο. Χαλκίδας (Δημήτρης Λύκος): Δουμάνης, Ρογαλίδης (65′ Ζιζόλι), Πατερίτσας, Βελλής, Μιχελής, Εμέκα, Μιρτέζα, Μετοχιάτης (86′ Αυλωνίτης), Κουτσαυτής (55′ Παπαγεωργίου), Πολίτης, Παπαδάκης
Αναπληρωματικοί: Πρέντσι, Καρποδίνης, Μπουραντάς, Τρίκκας